Gjellë tigani me perime dhe vezë

2 Shkurt, 14:32

Gjellë tigani me perime dhe vezë

 

1 qepë

3 speca jeshil

3 patëllxhanë

2 domate

4 vezë

Djathë të butë

Kripë, piper 

Grijmë qepën hollë dhe e kaurdisim me pak kripë. Shtojmë patëllxhanët e prerë në kubikë që të kaurdisen dhe më pas domatet gjithashtu në kubikë. I lemë të zjejnë me njëra-tjetrën duke i ndihmuar me pak ujë. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper të zi. Kur të përthithet lëngu shtojmë vezët (1 për person). Në fund vendosim djathë të butë dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha