Haki Kola, mjalti si anti Covid-19

9 Gusht, 22:09

Fshati Pezë, një ndër qendrat e mëdha historike të vendit, gjendet vetëm 15 kilometra në perëndim të Tiranës. Veri Jug sjell për ju një reportazh mbi Pezën në stinën e verës, me focus zhvillimin e turizmit dhe bletarisë në Pezë, një ndër 100 fshatrat turistikë të vendit. Haki Kola, banor i një lagjeje në periferi të Pezës, ka një park të vogël bletësh dhe është në ditët e vjeles së mjaltit. Bukuria dhe sekretet e hapjes së koshereve, kornizat e mbushura me mjaltë dhe më pas, vendosja e kornizave në centrifugën që nxjerr mjaltin nga kornizat. E gjithë familja Kola në punë dhe, në rrëfimet e jetës së tij në dashuri me bletët, mjeshtër Hakiu thotë se mjalti është një ilac shumë I mirë popullor anticovid 19. Emisionin "Veri Jug" me moderator Agim Pipën mund ta ndiqni çdo të dielë në orën 14:30 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha