Keqardhje për Berishën, akt politik e mesazh njerzo

15 Dhjetor 2022, 20:28

TIRANË- Mbajtja e Samitit të Berlinit në Tiranë, për ministren e Shtetit, Elisa Spiropali, është një tregues se Gjermania, por edhe vende të tjera europiane mbështesin nismën e Ballkanit të Hapur. Në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv me gazetarët Denis Minga dhe Lorenc Vangjeli, Spiropali tha se kjo tregon qartë që Ballkani i Haur nuk është një “konkurrencë” që i bëhet Procesit të Berlinit, por që është një vazhdimësi e saj, e që kanë në njëjtin qëllim.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha