Krahë dhe cungje pule të shuara me birrë nga zonja Albana

24 Janar, 13:32 | Përditesimi i fundit: 2023-01-24 13:38:02

Krahë dhe cungje pule të shuara me birrë

Përbërësit:

  • 1 kg krahë dhe cungje pule
  • 1 shishe birrë
  • 2 degë rozmarinë
  • 6 lugë mjaltë
  • 1 lugë piper i kuq pluhur
  • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Fillimisht marrim krahët e pulës, i marinojmë me rozmarinë, kripë, piper të zi dhe i mbulojmë me një celefon dhe më pas e vendosim në frigorifer. Po ashtu bëjmë edhe me pjesën tjetër, i hedhim piper të kuq dhe mjaltë dhe i pjekim në zgarë deri sa të karamelizohen.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha