Kuroni tiroidet me këtë recetë të thjeshtë dhe të shpejtë

6 Korrik, 13:01

Në një intervistë në ‘’ Rreze Dielli’’ ishte e ftuar reumatologia Evis Skuqi e cila bërë disa sygjerime për smoothie Detox, të cilat ndihmojnë për të kuruar disa probleme shëndetësore dhe jo vetëm në humbjen e peshës. Ajo sygjeroi një smoothie detox për pacientët që vuajnë nga problemet e gjendrave Tiroide. 

‘’Problemet e gjendrave Tiroide janë probleme të sëmundjeve auto imune, kështu që kemi përpara një pacient një vuan nga këto probleme, të cilat mund të shkaktojnë probleme të gjendjes tiroide, një pamjaftueshmëri të jodit ose një tepricë të jodit ‘’   shprehet reumatologia Evis Skuqi, e cila për këtë recetë sygjeroi këto përbërës: 

- 2 hurma qabeje

- 4 dege selino

- 4 cm aloe vera xhel

- 1 banane

- xhinxher

- 1 kastravec

- 2 molle te qeruara

- uje

- kanelle

Programe të tjera

Shiko të gjitha