Mazhoranca, Meta dhe ndërkombëtarët i ftuar Ervin Bushati

22 Nëntor 2019, 14:22

“Presidenti Meta është në konflikt interesi dy herë me Gjykatën Kushtetuese”, tha sot deputeti i PS-së, Ervin Bushati.

I ftuar në "45 Minuta" në Report Tv, Bushati vuri në dukje se presidenti Meta ka dy konflikte interesi me Gjykatën Kushtetuese apo me sistemin e drejtësisë. “Në radhë të parë, në qoftë se shkarkohet nga komisioni hetimor, do të kalojë nga Gjykata Kushtetuese dhe ky është konflikti i parë dhe i dyti, Presidenti Meta është themeluesi i një partie që është në opozitë, pra një parti me aksione familjare. Bashkëshortja e Presidentit është kryetarja e një partie opozitare”, – theksoi ai.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha