Pse Opozita u ul në tryezën e Reformës? I ftuar Fatmir Mediu

25 Janar 2020, 08:14

TIRANË - Kryetari i Partisë Republikën Fatmir Mediu thotë se mos menaxhimi në mënyrën e duhur i situatës pas djegies në bllok të mandateve të opozitës, tashmë joparlamentare, e ka çuar vendin në gjendjen e sotme, ku parlamenti dhe ekzekutivi po marrin vendime pa elementin më të rëndësishëm kontrollues, Gjykatën Kushtetuese.  

I ftuar në "45 Minuta" në Report Tv, Mediu tha se në parim ishte pro vendimit të daljes nga Parlamenti, por sipas tij gjithçka çedoi nga mos pasja e një "axhende" të qartë për hapat vijues drejt qëllimit final, që ishin zgjedhjet e parakohshme.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha