Pa Gjurme-‘Më theu gjithçka në shtëpi, zemrën ma plag*si’/Flet vajza e gazetares: Im bir ka nevojë…

10 Qershor, 18:44

Një konflikt për çështje banale mes të rinjve do të ndryshonte jetën e 30-vjeçarit, Korqagin Fezullahu në kryeqytet. Nëna Zhesmina prej vitesh kujdeset për djalin e saj, i cili ndodhet në gjendje të rënduar fizike dhe psikologjike. Ishte viti 2016 kur Korqagin vetëm një 22-vjeçar u konfliktua me dy të rinj në zonën e ish-Bllokut për arsye banale. I riu u qëllua nga dy agresorët me thikë në pjesën e shpatullës dhe në dorë. Këta të fundit u larguan menjëherë nga vendngjarja