Pa Gjurme-‘U martova 15 vjeçe dhe burri iku’/Historia prekëse e shkodranes që jetoi me vjehrrin

12 Qershor, 18:58

Historia e trishtë e një 56-vjeçareje do të trajtohet pasditen e sotme në studion e emisionit ‘Pa Gjurme”. Feride Jukaj është një nënë e 3 fëmijëve e cila jeton në Shkodër bashkë me bashkëshortin Skënder Jukaj 69 vjeç. Ky i fundit ka lindur me një problem në shikim ndërsa para 4 vitesh për shkak të tensionit të lartë ai e humbi shikimin 100% në të dy sytë dhe sot jeton në terr të plotë. Edhe pas shumë vizitave nëpër spitale të ndryshme, Skënderit nuk i japin shpresë për të rikthyer shikimin.