Përgjimet dhe 30 Qershori, i ftuar deputeti Myslim Murrizi

7 Qershor 2019, 11:51

Nga studio e emisionit '45 Minuta' në Report Tv me gazetarin Denis Minga, nënkryetari i Kuvedit, Mylsim Murrzi foli për situatën politike në vend.

Ai deklaroi se për të mirën e shqiptarëve duhet një marrëveshje mes dy liderëve politikë Edi Rama dhe Lulzim Basha. Murrizi zbulon se marrëveshja e 17 Majit vijon të jetë akoma aktive për sa kohë, Avokati i popullit, një post i emëruar nga kjo marrëveshje vazhdon të jetë në detyrë.

Deputeti demokrat foli edhe për 'rrezikun' politik që i kanoset PD-së nga bojkoti politik, duke thënë se pas humbjes së komsionerëve dhe përjashtimit nga buxheti i shtetit, ajo do humbasë edhe mbështetjen e elektoratit i cili do rreshtohet krah PS për të ruajtur vendin e punës.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha