Politika pas tërmetit i ftuar Myslim Murrizi

6 Dhjetor 2019, 07:15

Ditën e sotme në emisionin '45 minuta' me gazetarin Denis Minga, ka qenë i ftuar nën kryetari i Parlamentit, Myslym Murrizi. Ky i fundit ka komentuar zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm duke thënë se Olsian Çela u votuat sipas ligjit të ri dhe tashmë politika e ka të vështirë që të ketë ndikim tek ky institucion dhe tek ai që e kryeson. Edhe nëse Çela nuk do të votohej në Kuvend automatikisht ai do të kalonte në detyrë për shkak se ishte i renditur i pari në listë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha