Qeveria e re Rama, e ftuar Mimi Kodheli

24 Janar 2019, 10:49 | Përditesimi i fundit: 2019-01-24 10:51:53

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, sot kryetare e Komisionit të Jashtëm, është e ftuara e ditës në “45 minuta” në Report Tv me gazetarin Denis Minga. Kodheli ka komentuar qeverinë e re Rama 2, dhe zhvillimet aktuale brenda Partisë Socialiste. Kodheli ka thënë se edhe në kohën kur ajo ka hyrë në politikë përmes futjes në bashkinë e Tiranës, skeptikët kanë thënë se ishte e panjohur. Kodheli ka thënë se ministrat e rinj janë teknikë dhe jo politikë, por që sipas saj kanë spikatur në të pozicionet e tyre të mëparshme. Kodheli tha se do të jetë koha që do të tregojë nëse Rama ka patur të drejtë. Kodheli, është shprehur se marrëveshja mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka hyrë tashmë në një shtrat pozitiv bisedimesh

Programe të tjera