Qofte pa mish me bukë bajate dhe erëza nga zonja Albana

2 Dhjetor 2022, 11:06

Qofte pa mish me bukë bajate dhe erëza

Përbërësit:

 • 7-8 feta bukë
 • 1 vezë
 • 1 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 spec i kuq
 • Bishta spinaqi
 • Djathë kaçkavall
 • Galetë
 • Koncentrat
 • Fara speci djegës
 • Piper i kuq i ëmbël
 • Majdanoz, nenexhik
 • Kripë, piper i zi, rigon

Salca shoqëruese:

 • 2 lgj majonezë
 • 1 lgj mustardë
 • 1 lgj mjaltë
 • Lëng limoni

Përgatitja:

Vendosim në një tas të gjithë përbërësit e qofteve. E punojmë mirë brumin dhe e lemë në frigorifer të pushojë për rreth 30 minuta. Më pas realizojmë qofte rrumbullake të cilat i skuqim në vaj të nxehtë. Ndërkohë përgatisim një salcë me majonezë, mustardë, mjaltë, lëng limoni, kripë dhe piper. 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha