Receta e ditës - Bakllasarëm dhe Gulash me patate dhe sallam / Pjesa e dytë

6 Nëntor 2018, 15:20

Receta e dytë: Gulash me patate dhe sallam  

Përbërësit:

3 qepë të vogla

50 gr pançetë

300 gr sallam

100 ml verë

½ kuti domate

1 kg patate

Kripë dhe piper i zi

2 gjethe dafine

3 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Fillimisht në një tenxhere vendosim pançetën dhe e shkrijmë yndyrën e saj dei sa ajo të bëhet kërve. Shtojmë 2 lugë gjelle vaj dhe qepën e grirë imët e kaurdisim deri sa qepa të bëhet transparente. Shtojmë sallamin të prerë në feta të holla me trashësi 3 mmdhe i kaurdisim së bashku me qepën për 5 minuta. Më pas i shuajmë me gjysëm gote verë.

Shtojmë patatet, domatet në kuti dhe 500 ml ujë, sa të mbulohen patatet. Shtojmë 1 dado perimesh, 1 gjethe dafine, kripë e piper. E mbulojmë me kapak dhe e lëmë të ziejë për 20 minuta deri sa patatet të jenë zbutur. Nëse gulashi është i lëngshëm, marrim 1 garuzhde lëng me patate, e kalojmë në blender dhe e shtojmë përsëri në tenxheren dhe do të shohim që lëngu do të bëhet më i plotë. Ose 1 lugë kafe miell e trazojmë me yndyrë dhe e lëmë të ziejë 5 minuta të tjera.

Programe të tjera

Shiko të gjitha