Shkëlqim Hajdari: SPAK do të hetojë edhe vrasje të bujshme në politikë

31 Tetor 2019, 09:18

Prokurori Shkëlqim Hajdari ka deklaruar se në fillim të dhjetorit do të ngrihet SPAK dhe do të kemi rezultatet e para.Duke folur në emisionin '45 Minuta' hajdari ka deklaruar ndër të tjera se Prokurorët e SPAK do të jenë tepër të mbrojtur dhe se nuk do të kenë ndikim nga asnjë i korruptuar. Komisioni i Posaçëm ka propozuar ditën e sotme në Këshillin e Lartë të Prokurorisë hapa për ngritjen e SPAK duke bërë të ditur se kjo strukturë do të ngrihet me 8 anëtarë brenda muajit nëntor. I ftuar në emisionin '45 minuta' ish prokurori Shkëlqim Hajdari ka diskutuar rreth ngritjes së SPAK me 8 pjesëtarë. Hajdari ka deklaruar se në fillim të dhjetorit do të ngrihet SPAK dhe do të kemi rezultatet e para. "Fillimi i Dhjetorit SPAK do të fillojë punë, për mua. Drejtuesi i ri i SPAK do të zgjidhet nga KLP nga këto 8 persona. Është bërë një renditje dhe mbi bazën e aftësive të tyre do të renditen por Këshilli i Lartë i Prokurorisë në fund do të vendos. Dumani mund të jetë drejtues. Do ta kishte zili cdo prokurori anti mafia." ka thënë Hajdari. Emisioni "45 Minuta" moderohet nga gazetari Denis Minga dhe transmetohet çdo të enjte dhe të premte ora 16:00 në REport TV

Programe të tjera

Shiko të gjitha