Tensionet në Veri, ambasadori britanik: Kosova të tërheqë policinë, të bëjë zgjedhje të reja dhe të zbatohet ngritja e Asociacionit

8 Qershor, 22:18

Ambasadori King Smith tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar se po bashkëpunojnë për të qetësuar gjendjen. Ambasadori britanik në Tiranë u shpreh se duhet të ketë zgjidhje. Ai sugjeron tërheqjen e policisë nga godinat e komunave, zgjedhje të reja dhe ngritjen e Asociacionit.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha