Nikoll Lesi në ‘Real Story’: Basha mund të bëjë koalicion me Ramën! Nëse këtë vit mbahen zgjedhje të parakohshme, bashkë me Doshin marrin mbi 90 mandate

29 Qershor 2023, 22:39

Analisti Nikoll Lesi nuk përjashton mundësinë e një koalicioni mes Lulzim Bashës dhe kryeministrit Edi Rama. I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në Report Tv, Nikoll Lesi thotë se gjithçka mund të ndodhë. Teksa po diskutohej për ndryshimet në sistemin zgjedhor që kërkojnë pesë partitë e vogla opozitare dhe mundësinë për t’u mbajtur zgjedhje të parakohshme në vjeshtë, analisti Llesi thotë se Rama i ka të fituara.