Drafti i Ramës për asociacionin në Kosovë, Tahiri: Nismë për të ndihmuar në de-eskalimin e situatës! Ta ndante edhe me partitë opozitare

15 Qershor 2023, 23:03

Besnik Tahiri, kryetar i grupit parlamentar të AAK-së në Kosovë tha se nismën e kryeministrit Edi Rama për të propozuar një draft për qeverinë e Kosovës për asociacionin e komunave serbe në veri, e sheh si një veprim për të ndihmuar në de-eskalimin e situatën. Në emisionin ‘Real Story’ në Report Tv, Tahiri tha se nuk e di përmbajtjen dhe se mirë do të ishte që t’ua kishte treguar edhe partive opozitare.