Varreza e nacionalistëve në Ballsh, ku prehen eshtrat e 96 martirëve antikomunistë

4 Prill 2019, 13:23 | Përditesimi i fundit: 2019-04-05 15:33:21

Emisioni Dosja K në Report Tv solli një histori të veçantë. Ceno Orhan Caushaj e kishte obligim shpirtëror gjetjen eshtarve të këtyre 96 nacionalistëve dhe më tej ndërtimin e një varreze të denje për ta, ku të mund të nderoheshin për kontributin e tyre. Por edhe vetë Ceno Caushaj ka shumë për të rrëfyer rreth jetës së tij dhe angazhimin në forcat e ballit kombëtar gjatë Luftës por edhe përndjekjen e egër nga komunistët pasi ata morën pushtetin.

Programe të tjera

Shiko të gjitha