Yuri Kim: S’kam mënyrë për ta parashikuar kur do largohem

19 Janar, 22:15

Yuri Kim ka zbuluar në një intervistë në Report Tv se nuk e di se ku do të lërë Shqipërinë. 

“Do doja ta dija. Shiko, normalisht nëse sheh mandatin e ambasadorëve të ndryshëm amerikanë që kanë qenë këtu, zakonisht jemi këtu për rreth tri vjet.  Por në fund varet nga vendimi i Presidentit sepse një ambasador është përfaqësues personal i Presidentit Amerikan. Dhe, varet edhe nga Senati ynë që duhet të konfirmojë atë që emërohet. Kështu që s’kam mënyrë për ta parashikuar. Gjithçka mund të them është se jam këtu për të bërë një detyrë në emër të vendit tim dhe do të vazhdoj ta bëj deri ditën e fundit. Dhe nuk e di se kur është ajo ditë e fundit”, tha Kim.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha