79-vjetori i Çlirimit, Begaj, Nikolla dhe Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit

 

Në 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, presidenti Bajram Begaj, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kryeministri Edi Rama zhvilluan homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit. Krerët e shtetit nderuan kujtimin e të rënëve për lirinë e atdheut.


Lajmi kryesor:

Përkujtohet 79-vjetori i Çlirimit! Krerët e shtetit nderojnë Dëshmorët e Kombit! Për herë të parë 29 nëntori kremtohet dhe në Shkodër


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Ushtria izraelite ka gati plani për evakuimin e civilëve! Ushtari amerikan i vë flakën vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington

Lufta/ Ushtria izraelite ka gati plani për evakuimin e civilëve! Ushtari amerikan i vë flakën vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington