Fqinji për Report Tv: Aneta Rama ishte zonjë e rrallë, para një muaji e takova për herë të fundit...

Serian Musta, pronari i bulmetoreje në rrugën 'Muhamet Gjollesha' fqinj me Aneta Ramën, tregon në një intervistë për Report Tv se nëna e kryeministrit ishte një grua e rrallë. Ai kujton takimin e fundit para një muaji dhe thotë se daljet kohët e fundit ishin rralluar për shkak të problemeve me shëndetin.

"Këtu kam 20 vite në këtë lagje dhe ndihem shumë keq dhe ajo ishte një zonjë e rrallë, njeri shumë i thjeshtë, shumë komunikuese, sidomos me familjen time, më vjen shumë keq, i shpreh ngushëllime familjes. Ishte njeri shumë i thjeshtë, shumë korrekte, shumë e dashur me njerëzit e lagjes, me të gjithë.

Ditët e fundit ka qenë rënduar dhe vinte shumë rrallë. Herën e fundit e takova para një muaji te stoli, e pyeta te shëndetin. Shqetësimet e veta dhe të moshës. Më ka ardhur shumë keq, jo vetëm mua, por edhe lagjes. Ishte njeri shumë i madh, grua shumë e mirë, zonjë e vërtetë" tha ai. Aneta Rama ndërroi jetë ditën e sotme. 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com