Anisa Ymeri, fëmijët, libri dhe muzeu Kadare

1 Gusht, 14:11

“Anisa Ymeri, fëmijët, libri dhe muzeu Kadare”. Ky është titulli I reportazhit të së djelës, ku personazhi I reportazhit, qytetarja idealiste, gazetarja dhe mikja e fëmijëve në Qendrën e Kulturës dhe librit për fëmijë në Pazarin e Ri këtu në Tiranë, ju sjell atmosferën e ditëve të pushimit të fëmijëve, njohjen e vogëlushëve me botën e bukur dhe interesante të librit për fëmijë dhe njohjen me shtëpinë muze të gjigandit të letrave shqipe Ismail Kadare. Udhëtimet dhe shetitjet e fëmijëve gjatë ditëve të verës në fshatra të shumtë të Tiranës, njohja me monumente të trashëgimisë kulturore dhe me jetën në fshat.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha