Aristokracia e veshjeve popullore shkodrane (19 shkurt 2023)

19 Shkurt, 14:36 | Përditesimi i fundit: 2023-02-19 14:36:23

Një udhëtim mbreslënës në qytetin e Shkodrës për të sjellë emocione nga jeta dhe puna e mjeshtres artizane Artenca Tufi Kruja. Sallon tradicional kostumesh popullore shkodrane, të krahasuara me sallonet e familjeve europiane. Qendisje gjithashtu të rralla, si pjesë e bukurisë dhe e trashëgimisë sonë kulturore. Ndiqni reportazhin “Aristokracia e veshjeve popullore shkodrane” realizuar nga moderatori i emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha