Bujtinat në Malësinë e Madhe (02 prill 2023)

2 Prill, 14:12 | Përditesimi i fundit: 2023-04-02 14:13:04

Një udhëtim mbreslënës në Malësinë e Madhe, atje ku prej qindra vjetësh malësorët kanë ngritur bujtinat mikpritëse, si shtëpi për mikun dhe për zotin. Qytetari numur 1 i bashkisë së Malsisë së Madhe Tonin Marinaj flet mbi shërbimet e Bashkisë në fshatrat alpinë Vermosh, Lëpushë, Rrjoll, Bogë, Theth dhe kohët e fundit, në fshatrat buzë liqenit të Shkodrës. Ndiqni reportazhin “Bujtinat në Malësinë e Madhe” realizuar nga moderatori i emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha