Bullgur me bizele dhe karrota nga zonja Vjollca

21 Janar, 11:30

Bullgur me bizele dhe karrota

Përbërësit:

1 qepë

1 karrotë

1 filxhan çaji bizele

2 domate

pak vaj ulliri

1 filxhan çaji bullgur

2 filxhan çaji ujë të valuar

Përgatitja:

Në një tigan të thellë ngrohim vajin, kaurdisim qepën dhe karrotat duke mos i dhënë ngjyrë por të zbuten duke i ndihmuar herë pas here me nga pak fare ujë, shtojëm domatet në kubikë dhe i përziejmë sëbashku, kripë, piper të zi, bizelet, ujin e valuar I përziejmë të gjitha sëbashku ulim temperaturë mesatare dhe e lëmë të ziejë bullguri për 10-15 minuta. Më pas e fikim e mbulojmë tenxheren në një picetë dhe e lëmë të zbutet bullguri mirë de për 15 minuta të tjera.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha