Cilat janë vetitë që duhet të ketë një Miss

28 Korrik, 11:18 | Përditesimi i fundit: 2020-07-28 11:19:39

Miss Shqipëria është kthyer në një ritual të përvitshëm që realizohet në Shqipëri. Fituesja e këtij viti ishte Iljada Baci, e cila rrëmbeu kurorën e më të bukurës, një çmim që e ëndërrojnë shumë vajza. Megjithë kushtet e vështira në të cilën u detyrua të zhvillohej ky konkurs, i përvitshëm tashmë ia arriti të  kurorëzonte një tjetër miss. Mirëpo shpesh të jesh miss nuk është aq e thjeshtë, pasi edhe ky titull shoqërohet shpesh me etiketa dhe paragjykime të ndryshme, të cilat ndonjëherë shkojne deri ne fyerje e ofendime për vajzën që kurorëzohet. Në një intervistë në emisionin ‘’ Rreze Dielli’’ ishin të ftuara Ertemiona Mejdani Miss Shqipëria 2009 dhe Iljada Baci Miss Shqipëria 2020, për të na treguar më tepër për ekspëriencën e tyre dhe për të na rrëfyer për vetitë që duhet të ketë një miss në Shqipëri.

Programe të tjera

Shiko të gjitha