Duhani si ekonomi e familjeve në Dumre (17 shtator 2023)

17 Shtator, 13:18

Pasqyra gjigande e liqenit të Belshit, perlës turistike në Dumre, na sjell në fshatin Rrasë. Aty ku dhjetra familje kultivojnë bimën e duhanit, si një bimë që është mbjellë prej qindra vjetësh në zonë. Personazh I reportazhit është bujku Hekuran Hidri I cili ka mbjellë 4 dynym me duhan dhe, pas vjeljes tani në vjeshtë, mer të ardhura të konsiderueshme për ekonominë e familjes. Mungesa e mbështetjes nga ana e shtetit dhe cfarë kërkojnë fermerët prej tij. Ndiqni reportazhin “Duhani si ekonomi e familjeve në Dumre” realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha