Familja mirditore në Info Kulla (22 janar 2023)

22 Janar, 14:15

Familja mirditore në muzeun etnokulturor Infokulla. Ky do të jetë subjekti I reportazhit të radhës ku, drejtori I muzeut Nik Nikolli, si personazh I reportazhit, na mikpriti për të na shpjeguar jetën e mirditorëve në kullat tipike malësore; traditën, zakonet, lindjet, dasmat dhe veshjet e rralla të asaj zone. Ndiqni reportazhin “Familja mirditore në Infokulla” realizuar nga moderatori I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha