Gështenjat e Shmilit në Malësinë e Elbasanit

30 Tetor 2022, 14:23 | Përditesimi i fundit: 2022-10-31 06:43:18

Një udhëtim mbreslënës në Labinot Mal, në zonën e Shmilit, ku personazh kryesor janë gështenjat e famshme në pyjet dhe kopshtet e fshatrave të kësaj zone. Rrëfejnë para kameras historitë e bashkëjetesës me gështenjat qindravjecare, banorë të fshatit Qafë Shmil. Nga cdo rrënjë meren 150 - 200 kilogram gështenja; në tërësi, mbi një ton gështenja në sezon. Ndiqni reportazhin “Gështenjat e Shmilit në Malësinë e Elbasanit” realizuar nga moderatori i emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha