Kapedan Baçi, një jetë me peshkatarët

17 Korrik, 14:39

Historia e peshkatarit të vjetër 52 vjecar Sherif Durmishaj. Pas kthimit nga studimet në Itali, ai vjen në Radhimë dhe bëhet shumë shpejt kapiten anijesh peshkimi. Pas shumë vjetësh, ai ka krijuar një qendër peshkimi që mban emrin e djalit të tij, qendra “Oriku”. Mbi 30 peshkatarë punojnë sëbashku me kapedan Bacin, për të mbajtur gjallë ekonomikisht ëndrrën për një jetë më të mirë në Radhimë dhe jo larg atdheut.Show less

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha