Me pak mish dhe kos bëni këtë supë fanstastike/Supë me kos,mish e lëpjetë nga zonja Albana

17 Mars, 11:33

Supë me mish, lëpjetë dhe kos

Përbërësit:

 • 300 gr mish
 • 300 gr lëpjetë
 • 3 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 250 ml kos
 • 1 ls kripë
 • 1 lgj miell
 • 1 vezë
 • Majdanoz
 • Nenexhik
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Ziejmë mishin në ujë të ftohtë, e copëtojmë më pas dhe e ziejmë për pak minuta sërish me pak kripë. Kosin e përziejmë me vezët dhe me pak kripë.

Kaurdisim miellin me pak gjalpë dhe më pas e shuajmë me lëng mishi. Këtë masë së bashku me vezën dhe kosin e shtojmë tek supa me mish. Vendosim lëpjetën, rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë supën të lidhet për pak minuta.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha