Mrekullitë e fshehura të farës së zezë, shërben për 200 sëmundje / Altin Joka: Ja si t’a përdorni

20 Mars, 12:34

Fara e zezë është përdorur prej shekujsh si një trajtim natyral kundër një sërë problemesh shëndetësore. Duke qenë se përmban acide yndyrore, vitamina dhe substanca të tjera të domosdoshme për organzimin, fara e zezë ka fuqi të mëdha kurative. Megjithëse në vende të ndryshme të botës përdorimi i saj është i mirënjohur, në vendin tonë kjo bimë njihet shumë pak. Por në cilat sëmundje kjo farë ka efikasitet shërues dhe si duhet përdorur ajo, doza dhe gërshetimi e kombinimi me produkte të tjera... Flasim në studion e “Rreze Dielli” me nutricionistin Altin Joka, specialist i mjekësisë holistike mbi përdorimet e farës së zezë dhe efektet e saj magjike në organizëm.