Ndërtimi dhe çmimi i apartamenteve në Tiranë, Veliaj: Deri në 25% e tyre blihen nga të huajt! Banorët autoktonë kompensohen me shtëpi të reja

2 Shkurt, 22:27

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar çmimin e apartamenteve në Tiranë dhe nevojën për ndërtime të reja. Në një intervistë në Real Story, Veliaj sqaroi se në Tiranë vijnë mesatarisht 20-25 mijë veta duke krijuar nevojën për të paktën 8 mijë apartamente të reja. Ai shtoi se është detyrë e kryetarit të bashkisë të sigurohet që kjo kërkesë të ketë ofertën e vet. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha