Pas 25 vitesh, ‘Pa Gjurmë’ ribashkon dy miqtë e ushtrisë/ Surpriza dhe emocione, por nuk mungojnë as batutat për moderatoren Dume

23 Tetor, 18:50

Pas 15 vitesh, ‘Pa gjurmë’ rilidh kontaktet me dy shokë të ngushtë të ushtrisë. Kjo miqësi, që nisi në vitin 1987 për Nikolin Shytin nga Kopliku i Malësisë së Madhe dhe durrsakun Eqerem Popa, të cilët u njohën kur kryenin shërbimin e detyrueshëm ushtarak, në qytetin bregdetar i rezistoi kohës. ‘Pa Gjurmë realizon këtë takim në distancë, me kërkesë të Nikolinit, i cili nga Michigani i Amerikës kërkoi në program shokun e tij Eqeremin, me të cilin shkëputi kontaktet në vitin 1995. Biseda ngjalli emocione të jashtëzakonshme teksa nga Bologna e Italisë Eqeremi mësoi se nga kush e kishte marrë këtë ftesë. Por as Nikolina nga Michigani nuk ishte në dijeni se sot do të ishte dita, që ai do të dëgjonte për herë parë pas 15 vitesh zërin e mikut të tij. Një rrëfimi i ngtohtë, që tregon sesa rëndësi ka patur kjo miqësi e sinqertë. Report TV ndiqet anekënd dhe kjo bëri që Nikoli t'i drejtohej emisionit ‘Pa Gjurmë’, për të gjetur mikun. Një dëshirë e realizuar nga programi këtë të premte, shoqëruar edhe me një batutë që Nikolini i bëri koleges Odeta Dume

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha