Qofte me presh, djathë dhe nenexhik nga zonja Albana

17 Mars, 11:27

Qofte me presh, djathë dhe nenexhik

Përbërësit:

 • 2-3 presh
 • 2 vezë
 • 100 gr miell
 • 100 gr djathë të bardhë
 • Sodë buke
 • Nenexhik
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Pasi kemi grirë preshin e kaurdisim derisa të ulë vëllimin dhe të zbutet. Shtojmë më pas kripë, piper dhe nenexhik. Pasi preshi është ftohur pak shtojmë vezët, miellin e trazuar me sodën e bukës dhe djathin e bardhë të thërrmuar. Në fund shtojmë përsëri nenexhik dhe realizojmë qofte rrumbullake të cilat i skuqim në vaj të nxehtë.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha