Receta e ditës - Kek të vegjël me kungull të njomë dhe qofte me qull dhe arra / Pjesa e dytë

19 Nëntor 2018, 14:18

Receta e dytë: Qofte me qull dhe arra

Përbërësit:

400 gr mish i grirë

50 gr sallam parizier

1 kokërr qepë

1 fetë bukë

1 kokërr vezë

Kripë dhe piper i zi

Majdanoz

Për salcën:

2 lugë gjelle miell

3 lugë gjelle vaj ulliri

2 gota ujë

2 lugë gjelle uthull

2 thelpinj hudhër

2-3 lugë gjelle arra të shtypura

1 dafinë

Kripë dhe piper

Përgatitja:

Përgatitet brumi i qofteve dhe lihet të pushojë. Përgatiten qofte me madhësi mesatare , pudrosen lehtë me miell dhe skuqen. ( I lëmë mënjanë të mbuluara).

Programe të tjera

Shiko të gjitha