Supë me karrota dhe kos nga zonja Albana

5 Dhjetor 2022, 12:42

Supë me karrota dhe kos

Përbërësit:

 • 1 qepë mesatare
 • 500 gr karota
 • 1 presh
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 1 gjethe dafine
 • 2 litër buljon
 • 1 filxhan kos
 • Rozmarinë
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Në një tenxhere ku kemi shtuar yndyrë kaurdisim qepën dhe karrotën e grirë imët, duke shtuar pak kripë për zbutjen. Më pas shtojmë preshin, dafine, kripë dhe piper. Në momentin që masa është e njëtrajtshme shtojmë kosin dhe e lemë supën në nxehtësi të ulët derisa të trashet.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha