Ullinjtë dhe austriakët

16 Tetor 2022, 14:41

Banori I vjetër Deli Tafa kujton se në vitet 1900, kur në Shqipëri austriakët kishin ngritur kampet e tyre ushtarake në zonën e Kurbinit, një banor vendas “I detyroi” ushtarët austriakë të mos I prisnin më ullinjtë që I përdornin për ngrohje.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha