Vaji i ullirit, ari i gjelbërt në Ibën e Sipërme

8 Janar, 14:00

Vaji i ullirit, ose ari i gjelbërt, në një punishte artizanale në fshatin Ibë e sipërme në juglindje të Tiranës. Ky është subjekti I reportazhit të parë të fillimvitit, ku fermeri I vogël Bardhyl Salla sjell eksperiencën e tij, pas emigrimit, në përpunimin dhe nxjerjen e vajit të ullirit, me një pasisje të thjeshtë, e vetmja e këtij lloji në vendin tonë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha