Veri Jug - Ahmet Hoxhalli, bletërritësi nga Devolli

12 Shtator, 15:25

Një udhëtim mbreslënës në Devollin buzë kufirit me shtetin fqinj të Greqisë dhe ndalesë në fshatin Trestenik, aty ku banorët vendas dhe fqinjët e tyre helenë i kanë hequr piramidat e dikurshme të kufirit zyrtar dhe jetojne në paqe dhe harmoni të plotë me njeri tjetrin. Jeta dhe puna e fermerit bletërritës Ahmet Hoxhalli, parku I bletëve, prodhimi I bollshëm, vlera ekonomike dhe sekretet e jetës së bletëve, pa të cilat nuk mund të ketë jetë në planet, thotë mjeshtër Ahmeti. Ndiqni reportazhin “Ahmet Hoxhalli, bletërritësi nga Devolli” realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha