Veri Jug - Bubullima, historia e një fshati

6 Qershor, 17:21

Naim Kaja, banor I fshatit Bubullimë në rrethin e Lushnjes, rrëfen historinë e fshatit, origjinën e lashtë, fshatin e kishave dhe të 250 mësuesve para viteve ’90 të shekullit të kaluar. Ai thotë se në njësinë administrative të Bubullimës zhvillojnë aktivitetin e tyre prodhues qindra biznese të mëdha dhe të vogla, me prorje zhvillimin e agroturizmit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha