Dy muzeumet e shkollës Gjovalin Gjadri

10 Tetor, 15:15 | Përditesimi i fundit: 2021-10-11 07:39:56

Stina e vjeshtës na sjell në fshatin Gjadër të Lezhës, në shkollën e mesme të përgjithshme Gjovalin Gjadri, emër I njohur si një ndër arkitetktët më të mirë në konstruksionin dhe ndërtimin e urave në Shqipëri. Ndalesë në dy muzeumet e shkollës, përgatitur nga mësuesi I vjetër dhe pasionant, drejtori I shkollës Hasan Muca. Oda zadrimore, si pjesë e trashëgimisë kulturore në fshatin Gjadër dhe më pas, muzeu I shkollës, ku në stenda të vecanta qëndrojnë dhjetra objekte si pjesë e memories dhe ndërgjegjes së brezave që mesuan në shkollën e fshatit. Ndiqni reportazhin “Dy muzeumet e shkollës Gjovalin Gjadri” realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha