Veri Jug - Fshati shën Mëri, historia

22 Maj, 15:33

Ymer Hysa, historian, gazetar dhe poet, rrëfen para kameras së Veri Jug historinë e fshatit Shën Mëri në trevat mes Krujës dhe Kurbinit. Ekonomia e familjeve, mbi 2500 ullinj të vjetër e të rinj, por edhe një rrugë në nivelin e katastrofës për të shkuar deri në fshat.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha