Veri Jug - Kështjella e Bashtovës

13 Qershor, 16:49

Përshkrim i kështjellës së Bashtovës, ndërtuar nga venedikasit në shekullin 10-11 pas Krishtit, 7 kullat e kështjellës prej të cilave vetëm 4 kulla vazhdojnë t’I rezistojnë kohës dhe shekujve. Tre prej portave kryesore në lindje, juglindje dhe perëndim të kështjellës.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha