Veri Jug - Kisha e shën Mërisë, nga shekulli I 17-të pas Krishtit

22 Maj, 15:36

Arkeologu Ded Margjoni flet për datimin e kishës së shën Mërisë dhe detaje të tjera në një kishë Monuimnet Kulture I Kategorisë së 1-rë, por I harruar dhe braktisur nga Ministria e Kulturës dhe Drejtoria Rajonale e Kulturës e rrethit të Shkodrës.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha