Veri Jug/ Krishtlindjet në Katedralen e madhe të Shkodrës

25 Dhjetor 2022, 13:59

Gëzuar krishtlindjet nga Katedralja e madhe e Shkodrës! Ky është urimi I stafit të emisioneve Veri Jug, në një atmosferë të ngrohtë festive në prag të krishtlindjeve të bardha. Për kameran e Veri Jug dom Mark Pashkja sjell historinë e lindjes së Krishtit, ardhjen e Nënë Terezës dhe të Papa Gjon Palit të dytë në katedralen e Shkodrës dhe mbajtjen e festimeve të krishtlindjeve nga shqiptarët, kudoqofshin. Ndiqni reportazhin “Krishtlindjet në Katedralen e madhe të Shkodrës” realizuar nga moderatori I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha