Veri Jug - Laguna magjike e Divjakë Karavastas

5 Shtator, 15:11

Parku kombëtar i Divjakë Karavastas është destinacioni i parë i sezonit të ri të emisioneve Veri Jug. Pelikani Xhon dhe ishulli i pelikanëve kacurrel, banuar në lagunë qysh prej fillimeve të shekullit të kaluar. Sa çifte pelikanësh jetojnë në lagunën e Divjak Karavastas, flamingot, rosat e egra dhe cilët janë zogjtë e tjerë që migrojnë dhe folenizojnë në park. Në një udhëtim me motobarkë në disa prej oazeve të lagunës, kamera e Veri Jug ju sjell bukuritë magjike dhe takimet me varkat e turistëve që vizitojnë Parkun Kombëtar. Ndiqni reportazhin “Laguna magjike e Divjak Karavastas” realizuar nga moderatori I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha