Veri Jug - Qyteza ilire e Asparagut

13 Qershor, 16:57

Petro Spiro, mësues I vjetër historie në fshatin Vil Bashtovë, flet për qytezën e lashtë ilire të Asparagut, duke sjellë para kameras gjetje arkeologjike, copëza enësh prej balte dhe qeramike, por edhe detaje të tjera nga jeta në atë qytezë antike. Qyteza ilire e Asparagut gjendet aktualisht në kodrën e Gjonajve në fshatin Bashtovë

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha