Veri Jug - Si gatuhen jufkat?

10 Korrik, 14:59

Jufkat, mbretëreshat e tryezës dibrane në duart e mjeshtres Dashuri Zerjas, mjeshtrja e gatimit të jufkave. Me sofër të vogël, me shkopin e tëholljes së petave fillimisht, me qumësht dhe me me vezë jufkat e para në një shtëpi të vogël në fshatin Ravna në hyrje të qytetit të Peshkopisë.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha